NÁŠ TIP: SKVĚLÁ PODLOŽKA POD KARTY!

Memento Mori playing cards

 
Tip Efekt lupa
  • 1 z 14
 

Exkluzivní balíček, který zkrátka nesmí chybět v žádné sbírce!

Dostupnost Skladem (4 ks)
349 Kč    
Značka USPCC
Kategorie Exkluzivní karty
 

Memento Mori - pamatuj na smrt.

Karty, které se staly hitem po celém světě prakticky okamžitě po jejich uvedení.

Exkluzivní karty, které nesmí chybět v žádné sbírce!

Memento mori (latinsky: pamatuj na smrt; pamatuj, že jsi smrtelný) je mravní zásada, často citovaná ve středověku a raném novověku, jež upozorňuje člověka, aby nikdy nezapomínal na svou pomíjivost a připravoval se na smrt. Zároveň jde o umělecký motiv, založený na ztvárnění smrti a smrtelnosti a ve výtvarném umění často využívající symboly jako lidská kostra a její části (smrt) nebo přesýpací hodiny (krátkost času).

Kromě toho je to také název tohoto velmi zajímavého balíčku karet, který se stal velmi populárním po celém světě prakticky ihned po jeho uvedení.

Nyní se tomuto balíčku podíváme blíže na zoubek.

Krabička

Krabička se nese v duchu jednoduchosti a čistoty.

Většina krabičky je pouze bílá plocha bez jakéhokoliv nápisu, avšak podstatnou část z této bílé plochy si uzmula výrazná pestrobarevná lebka, která je embosovaná - to znamená, že její prvky z krabičky vystupují, a je možné je tedy cítit po přejetí prsty.

Kromě několika málo výrobních informací na spodní straně krabičky by se mohlo zdát, že na ní skutečně již žádné jiné nápisy nejsou, avšak autorům se přece jen podařilo dovedně jeden nápis ukrýt… všimneme si ho ale až po otevření balíčku - na zadní straně otevírací “pacičky” se totiž nachází nápis “Memento mori” - tato lebka mi svým provedením připomíná nahrubo řezanou křišťálovou lebku.

Design

Vzhled je opravdu originální a nápaditý, a i přes svojí barevnost si zachoval nádech elegance.

Eso pikové je reprezentováno velkým symbolem uprostřed, bez jakýchkoliv dalších nápisů okolo, a opět vypadá jako nahrubo vytvarovaný barevný křišťál, nebo nějaký jiný podobný materiál - tedy stejně, jako lebka, kterou jsme viděli na krabičce.

V podobném duchu se pak nesou i Esa ostatní, jejich symboly však již zvětšeny nebyly a zachovaly si tradiční velikost.

Autoři si ale dali záležet i na obrázkových kartách. Ty svými tvary připomínají klasické motivy, nicméně zobrazují spíše jejich siluety s nezřetelnými obličeji, vyplněné různorodými barvami - celé to opravdu pěkně zapadá do celkového ladění karet.

Výjimkou nejsou ani ostatní číselné karty, které se drží nastavené barevné linie a designového pojetí s ostřejšími hranami a zajímavými barvami.

Na zadní straně pak najdeme nám již velmi dobře známou lebku, kterou zde najdeme hned dvakrát. Lebky v kombinaci s bílou plochou mezi nimi a tenkým rámečkem, který se směrem k okrajům jakoby vytrácí, vytvořily opravdu nápaditý a atraktivní vzhled.

Žolíci & extra karty

V balení najdeme dvojici identických Žolíků, kteří však klasické Žolíky tak, jak je známe, připomínají jen málo, nebo spíše vůbec.

Místo toho jsme se dočkali loga amerického kouzelníka a karetního mága Chrise Ramseyho, který za tímto balíčkem stojí.

Toto logo zobrazuje slzící pyramidu s okem v jejím středu - logo bylo samozřejmě přizpůsobeno tak, aby sedělo do designu tohoto balíčku.

Dalšími kartami, které obdržíme, je reklamní karta s webovou adresou tohoto balíčku (tato karta má jako jediná černobíle pozadí), a dále také kartu, na které je vysvětleno něco blíže o sloganu “Memento mori” a o jeho původu.

Ostatní

Balíček byl vyrobený firmou United States playing cards company a karty samotné byly vytišteny na Bicycle retail stock, mají Modern cut a Air cushion finish - takže co se týče výroby, jedná se o totožný postup, jako mají standartní karty Bicycle.

Spolehnout se tedy můžeme na tradičně vysokou kvalitu výroby, na kterou jsme zvyklí a s kartami se také velmi dobře manipuluje.

Závěr

Memento mori je velmi originálním a nápaditým balíčkem.

Autorům se podařilo vytvořit zajímavý barevný a designový mix, který do sebe velmi dobře zapadá, a který zaujme hned na první pohled.

Recenze

Trailer

Hmotnost 0.111 kg
Finish (?) Air cushion finish

Memento Moro playing cards - trailer


Recenze


Přidat hodnocení
5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 19.11.2018
Je to super balíček moc doporučuji
5
VK Avatar autora | 16.5.2018
Už jsem si je objednal a už se moc těším, až mi přijdou :)
5
T Avatar autora | 5.5.2017
Platba na účet zo Slovenska prebehla za 1 deň, aj keď mi bolo povedané 2-3 dni, doručenie na Slovensko bleskové, karty úžasné. Maximálna spokojnosť, ďakujem :)
5
M Avatar autora | 12.2.2017
Uzasny,elegantni, nic vic nejde rict.
5
M Avatar autora | 21.1.2017
NÁDHERA!! Víc k tomuto balíčku nelze říci.
5
M Avatar autora | 21.11.2016
Max. spokojenost, velmi rychle dodáno. Syn je z karet nadšený.
5
AH Avatar autora | 2.10.2016
Naprostá spokojenost, karty jsem objednal v noci a ihned přišla odpověď kdy, kde chci karty vyzvednout. Hned druhý den jsem si odnesl nové karty a ještě si užil supr pokec s člověk co je mi vzorem :)
5
Avatar autora | 2.10.2016
Rychlý a bezproblémový nákup. Nadšený syn z nových karet. Doporučuji.