NÁŠ TIP: SKVĚLÁ PODLOŽKA POD KARTY!

The Hidden King Playing Cards

 
Akce Tip Do vyprodání zásob Efekt lupa
  • 1 z 9
 

Inspirováno divokými tygry.

50 Kč z každého prodaného balíčku jde na podporu programu ochrany divokých tygrů v jejich přirozeném prostředí!

Běžná cena 250 Kč
Ušetříte 51 Kč (–20 %)
199 Kč
Značka TWPCC (Taiwan Playing Card Company)
Kategorie Karty
Zvolte variantu
Barva: Bílá Vyprodáno 250 Kč 199 Kč
Barva: Žlutá Vyprodáno 250 Kč 199 Kč
 

Tyto karty byly inspirovány divokými tygry - tedy krásnými, majestátnými zviřaty, jejichž počet se v divoké přírodě neustále snižuje.

Důvodů je celá řada - mezi ty nejzávažnější partří zejména úbytek jejich přirozeného prostředí, čí pytláctví.

50 Kč z každého prodaného balíčku jde na podporu ochrany divokých tygrů na Sumatře v národním parku Gunung Leuser v provincii Severní Sumatra.

Na co konkrétně je příspěvek určen?

Příspěvek je zasílán na podporu programu Tygřího komanda, který v Sumaterském národním parku Gunung Leuser zajišťuje protipytláckou ochranu a monitorovací program Oko Tygra se zaměřením na monitoring kriticky ohrožených druhů zvířat se speciálním zacílením na tygry sumaterské.

Tygří komando má monitorovací akční rádius až 2 000 km², program Oko tygra má k dispozici prozatím 100 fotopastí.

Náklady na Tygří komando

Měsíční náklady na provoz Tygřího komanda, složeného ze čtyř Indonésanů a jednoho Čecha, činí 40 000 kč, což pokrývá 17 pracovních dní hlídkové, monitorovací a informační činnosti.

Deset dní je hlídka v náročném terénu národního parku Gunung Leuser ve spolupráci s jeho ozbrojenými strážci, pět dní střeží rezervaci Green Life a dva dny informují místní obyvatele ve vesnicích podél národního parku o zhoubě pytláctví a zákonech, které pytláctví trestají.

Výsledky

Největšími úspěchy Oko tygra v roce 2017 jsou data o existenci tygrů a slonů sumaterských.

V červnu 2017 se podařilo díky fotopastem odhalit tří člennou ozbrojenou pytláckou skupinu, posléze nalézt jejich tábor v pralese národního parku Gunung Leuser, a na základě odhaleného mobilního telefonu i určit totožnost jednoho z ozbrojených pytláků a jejich místního průvodce.

Na základě těchto důkazů se podařilo stráži NPGL pytláka po několika týdnech ztotožnit, odhalit a zadržet.

Dalším důležitým důkazem pytláctví v národním parku bylo nalezení několika hlav zoborožců, kteří jsou loveni pro tradiční asijskou medicínu a rituály.

Všechny důkazy byly předány Správě národního parku v Medanu pro další řešení, včetně dalších zmonitorovaných pytláků.

Dále bylo zničeno několi desítek pytláckých ok a byli zmonitorováni dva medvědi s jizvami kolem kyčlí po pytláckém oku.

Význam činnosti Tygřího komanda

Ochrana kriticky ohrožených druhů zvířat je mimořádně významnou činností v současném světě, ať už se odehrává kdekoli na světě.

Národní park Gunung Leuser je unikátním přírodním světovým bohatstvím, kde žijí pohromadě 4 z 10ti nejohroženějších druhů zvířat planety Země, jako jsou nosorožci, tygři, sloni a orangutani sumaterští.

Tygří komando je první takovou systematicky vedenou činností v okresu Bohorok na Sumatře, přináší evidentní výsledky a ukazuje smysluplnost mezinárodní spolupráce se zapojením široké veřejnosti, která dokáže protipytlácké aktivity podporovat a financovat, což znamená také vědět, co se ve skutečnosti s divočinou v dnešním světě děje.

Další informace

Hledáte-li další informace o tomto projektu, o jeho podpoře a dalších možnostech, jak se zapojit do ochrany přírody, navštivte webové stránky Tygřího komanda, a také stránky pralesdetem.cz.

Recenze

Tygří hlídka 2017

 

Monitoring tygrů 2017

Monitorování tygrů 2017


Recenze


Tygří hlídka 2017


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: