NÁŠ TIP: SKVĚLÁ PODLOŽKA POD KARTY!

Karnival Death Heads - recenze

Karnival Death Heads - pouze na vlastní nebezpečí!

Balíček karet Karnival Death Heads Carnage Edition vychází z dnes již několik let starého plastového balíčku Karnival Death Heads - Armour edition.

Tím, že se jednalo o plastový balíček, byl předurčený spíše pro karetní hry a pro kouzlení se příliš nehodil.

To ovšem nedalo spát fanouškům, které vzhled těchto původních karet zaujal natolik, že na jejich nátlak vznikla právě tato edice, která již není plastová - o výrobu se postarala nám dobře známá firma USPCC, takže se můžeme spolehnout na velmi vysokou kvalitu výroby, která nás nenechá na holičkách ani při kouzlení.

Zastavme se ještě na moment u názvu balíčku - Death Heads Carnage edition. Jeho český překlad totiž myslím mluví za vše: “Death heads” by se dalo přeložit jako “Smrtící hlavy” a “Carnage” jako masakr, krveprolití, nebo dokonce krvavá jatka! :)

Krabička

Červená barva značí nebezpečí, a protože tento balíček je opravdu hodně nebezpečný, není divu, že si autoři zvolili právě tuto výraznou barvu jakožto hlavní pro krabičku.

Té pak dominuje velká lebka s překříženými kostmi, velkým nápisem Bicycle a dalším nápisem Karnival Death Heads Carnage edition na spodní části krabičky.

Dále pak se z krabičky dozvíme, že karty byly vyrobeny v USA firmou USPCC, a také nějaké další informace o výrobě a o tvůrcích balíčku.

Pokud bychom mluvili anglicky, tak by nás mohlo zaujmout ještě odhalení karty pod časovým kódem.

Zadní strana krabičky nám přibližuje motiv zadní strany karet samotných v červené, zkrvavené barvě.

Přelepka je standardní a je pod ní nápis “Open at your own risk,” tedy “Otevírejte pouze na vlastní nebezpečí” - my se ale nenecháme vystrašit, krabičku otevřeme a podíváme se, co je uvnitř.

Design

Tyto karty byly vyrobeny tak, aby se daly dobře prezentovat divákovi při kouzelnických tricích - ze své přední strany se tedy spoléhá na klasické motivy, které jsou divákům dobře známé.

Hlavní rozdíly tedy budeme hledat na zadní straně karet, esu pikovém, a Žolících.

Zadní straně dominují dvě lebky s překříženými kostmi. Ty jsou pak usazeny do zajímavého prostředí, které je zároveň abstraktní, a zároveň plné detailů. Lze na něm vysledovat i květinové motivy.

Eso pikové jde v podobných šlépějích - nám již dobře známá lebka se usadila uprostřed, tentokráte do prostředí velkého zdobeného pikového symbolu, který je na spodní a vrchní straně potřísněn krví.

Žolíci znázorňují lebku již dávno zesnulého klauna. Na jednom ze Žolíků je klaun potřísněn krví, což nás u tohoto balíčku asi již nepřekvapí :)

Ostatní

Karty byly vyrobené firmou USPCC a mají Air Cushion finish - tedy povrchovou úpravu pro jejich lepší klouzavost. S balíčkem se velmi dobře manipuluje.

Závěr

Pokud hledáte nápadité karty na kouzlení, a pokud lebky a kostry zapadají do vašeho stylu, je tento balíček velmi zajímavou volbou!

Karty jsou k zakoupení zde.

Recenze