NÁŠ TIP: SKVĚLÁ PODLOŽKA POD KARTY!

NOVINKY: Knights & Blue Steel playing cards!

Knights playing cards

Již při letmém pohledu na balíček Knights je jasné, čím se tvůrci těchto karet, kterými jsou světově známí kouzelníci Daniel Madison, Chris Ramsay a ilustrátor Oban Jones nechaly inspirovat.

Pokud máte pocit, že se jedná o šachy, pak jste na správné cestě ;)

Konkrétně se pak jedná o jednu konkrétní šachovou figuru, kterou je Kůň, či chcete-li jezdec - ta je totiž dle autorů nejvíce nevyzpytatelnou figurkou ve hře.

Karty byly vytištěny na extra tenkém papíře a pro tisk byl hojně použit zlatý metalický inkoust, který jim dává opravdu vyniknout.

Balíček je navíc částečně značený - ze zadní strany lze rozpoznat hodnotu karty (lze tedy poznat, jestli se jedná např. o trojku, krále, atd., nepoznáte, jestli se jedná o srdce, káry, piky, čí kříže.

Balíček najdete zde.

Představení balíčku a vysvětlení značení

 

Blue steel playing cards

Pokud razíte heslo "V jednoduchosti je síla," pak se vám tyto karty budou určitě líbit ;)

Nenajdete zde totiž skutečně nic, co by bylo navíc - jak krabička, tak karty samotné kladou důraz právě na jednoduchost a minimalistické pojetí.

Na krabičce tak nenajdeme prakticky vůbec žádný výrazný nápis - téměř celá plocha krabičky je tvořena pouze modrou barvou, na spodní straně se ale přeci jen našel prostor pro informace o výrobci, kterým není nikdo jiný, než osvědčená americká firma USPCC.

Karty samotné ze přední strany vypadají zcela klasicky, design zadní strany pak vychází z karet "casinového" typu, kde je design tvořen velmi těsným mřížkovaným motivem.

Balíček Blue Steel se tedy velmi dobře hodí pro kouzlení, ale i cardistry.

Balíček najdete zde.