NÁŠ TIP: SKVĚLÁ PODLOŽKA POD KARTY!

Bicycle EERIE - recenze!

Bicycle Eerie jsou totiž karty, které byly inspirovány původními hororovými filmy a hororovými postavami se to v nich přímo hemží!

Autoři navíc nenechali na balíčku nit suchou, a tak tu máme před sebou designově zcela předělaný balíček, který si jistě zaslouží vaši pozornost!

Začněme ale popořadě a podívejme se nejprve na krabičku.

Krabička

Krabičce dominuje… no, upřímně řečeno, těžko říct, co, nebo spíše kdo to vlastně je. Jedno je ale jisté - ať už je to kdokoliv, z očí mu čiší čirá hrůza a děs a je pravděpodobné, že utíká před některou z postav znázorněných v tomto balíčku.

Z krabičky se ještě dozvíme něco málo o výrobě těchto karet, z těchto údajů nás bude zajímat zejména to, že karty mají Air cushion finish, tedy povrchovou úpravu, díky které po sobě karty lépe kloužou.

Zadní strana krabičky znázorňuje zadní stranu karet samotných, k čemuž se ještě vrátíme na dalších řádcích.

Obsah krabičky je pak zalepen originální přelepkou, která barevně zapadá do fialovo-černého ladění balíčku.

Design karet

Zvolená tématika předurčuje tento balíček k tomu, aby byl barevně laděný to temných barev - mít světlý hororový balíček by se, jak jistě uznáte, příliš nehodilo.

Karty jsou tedy černočerné, a to jak zepředu, tak i zezadu.

Stylizované eso pikové nám znázorňuje stejného, zřejmě poněkud mutantního, vyděšeného mužíka, kterého jsem viděli vystrašeného již na krabičce.

Další esa nám již žádnou postavu neukazují, ale jak bylo řečeno na začátku této recenze, všechny karty byly unikátně přepracovány, včetně znaků i fontů, což se nám krásně projevuje i na dalších esech, na kterých jsou znaky jakoby trochu rozplizlé a stékají směrem dolů a font je jaksepatří strašidelný, přesně jako z nějakého staršího hororového filmu.

Konečně se dostáváme k obrázkovým kartám, na kterých se setkáme s celou plejádou hororových postav. Postrašit nás tedy mohou například Frankenstein, hrabě Drákula, Vlkodlak, děsivá Mumie, samotný Ďábel, a mnoho dalších.

Dvojice Žolíků není identických - na každém z nich je sice stejná postava, kterou je zlý klaun, avšak barevné provedení je v obou případech rozdílné.

Samotné ilustrace jsou provedeny velmi dobře a nechybí jim ani dostatečně živé barvy.

Ze zadní fialově laděné strany na nás vykukuje poněkud tajemně vyhlížející postava, která se tváří poněkud lišácky a působí na mě, jakoby se smála “pod vousy” - raději bych se od ní držel dále :)

Ostatní

V balení najdeme oboustrannou kartu, kterou lze využít pro vybrané kouzelnické triky a také další trikovou kouzelnickou kartu, což je napůl král a napůl dáma.

Karty byly vyrobené firmou USPCC a mají Air cushion finish, takže můžeme počítat s odpovídající kvalitou výroby.

závěr

Tyto karty mě velmi potěšily.

Hororová tématika je mi velmi blízká, ilustrace jsou povedené a s kartami se dobře manipuluje.

Balíček sice obsahuje dvojici karet pro kouzlení, otázkou však ale zůstává, jestli se takto navržený balíček na kouzla hodí.

Myslím, že pro kouzlení samotné je lepší používat vžitý vzhled, který je divákům blízký, avšak pokud se rozhodnete kouzlit i s tímto balíčkem, je jedině dobře, že máte navíc nějaké karty, se kterými se vaše kouzelnické možnosti rozšíří.

Tyto karty jsou k zakoupení zde.

recenze